Reklama zewnętrzna
billboardy, banery, tablice, flagi, plakaty, raklama na samochodach

Projektowanie reklamy zewnętrznej

Reklama zewnętrzna (Outdoor Advertising) jest najstarszą formą komunikacji wizualnej. Nośniki reklamy zewnętrznej cechuje duża różnorodność, należą do nich bowiem reklamy wielkoformatowe, billboardy, banery, transparenty, flagi, plakaty, abri, tablice reklamowe, raklama na samochodach, stoiska targowe. Studio OKO GRAPhia zajmuje się projektowaniem profesjonalnej grafiki na potrzeby każdej dostępnej formy reklamy zewnętrznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu reklamy zewnętrznej cieszymy się wielkim uznaniem wśród klientów w kraju i za granicą. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem mając nadzór nad każdym stadium: od początku kreacji do ostatniego etapu produkcji. Znajomość trendów graficznych, rynku, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych przekładamy na konkretne oryginalne i zawsze zauważalne projekty.

 

Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna jest jednym z najpopularniejszych środków przekazu reklamowego i zapewnia wysoką częstotliwość kontaktów z kampanią reklamową. Wielu reklamodawców traktuje go jako swój podstawowy nośnik informacji, ponieważ reklama zewnętrzna dociera do osób, które nie odbierają komunikatów reklamowych przekazywanych przez inne media. Głównymi zaletami outdooru są: szeroki zasięg odbiorczy (istotne jest, aby reklama tego rodzaju skutecznie absorbowała uwagę odbiorców), długotrwałe działanie (wysoką częstotliwość kontaktów z adresatami przekazu) oraz relatywnie niskie koszty. Outdoor przybiera różne formy: plakaty, afisze, billboardy, citylighty (podświetlona tablica na przystankach), diapazony (nieoświetlona tablica reklamowa umocowana w betonowej donicy, umieszczona w miejscu publicznym), mobile (dwustronna tablica reklamowa umieszczona na przyczepie ciągniętej przez taksówkę), wielkoformatowe nośniki reklam, plansze, słupy ogłoszeniowe, a także backlight scrolle (tablice z przewijanymi powierzchniami reklamowymi).

 

reklama zewnętrzna

 

Tablice reklamowe (billboards)

Tablice reklamowe są najpopularniejszym, a jednocześnie najbardziej uprzykrzonym medium reklamy. Stoją na każdym niezabudowanym terenie miejskim i na poboczach ważniejszych tras komunikacyjnych, wiszą na ścianach budynków, są nawet holowane na przyczepach.

Tablice reklamowe są medium, które pozwala na prowadzenie kampanii z puentą, co zresztą jest jedną z największych zalet billboardów. W pierwszej fazie na tablicach pojawia się plakat o intrygującej
treści, który sam w sobie jest często niezrozumiały. Po pewnym czasie zastępuje go inny, wyjaśniający sens pierwszego. Tablice cieszą się dużym powodzeniem w okresie rozmaitych kampanii wyborczych, ponieważ można je szybko zmieniać.

Billboardowe kampanie reklamowe nierzadko wzbudzają wiele kontrowersji, co zresztą dla nich samych jest darmową reklamą, ponieważ im więcej mówi się o nich w środkach masowego przekazu, tym większa jest ich efektywność. Zapewne z tego powodu tablice reklamowe są bardzo częstym medium wspierającym działania public relations i kampanie budowania wizerunku firmy.

 

reklama na samochodach

 

Reklama na środkach transportu

Nośnikami reklamy na środkach transportu są przede wszystkim tablice i plakaty mocowane na bokach autobusów i taksówek. W niektórych krajach instaluje się je również na wagonach kolejowych. Nośnik ten ma wzasadzie takie same wady i zalety jak stacjonarne tablice reklamowe; podstawowe różnice wynikają w zasadzie z faktu przemieszczanie się reklamy względem odbiorcy. Z jednej strony jest to wada tego nośnika, nie wiadomo bowiem kto ogląda reklamę, z drugiej zaś zaleta, ponieważ zasięg reklamy jest o wiele większy niż na billboardach.

Bardzo efektywną, a niekiedy także efektowną formą komunikacji wizualnej jest malowanie reklam na karoseriach środków transportu. Plansze reklamowe na tyle autobusu należy umieszczać na poziomie oczu kierowców samochodów osobowych. Można wówczas mieć pewność, że przeczytają komunikat, chociażby czekając na zmianę świateł. Tę technikę stosują producenci części samochodowych, stacje obsługi i firmy pomocy drogowej.

 

Projektowanie reklamy zewnętrznej

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących przyszłego projektu.

Zdaża się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Daltego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype'a lub też drogą telefoniczną.

Aby stworzyć reklamę, z której będziesz naprawdę dumny, musimy dowiedzieć się wszystkiego, czego oczekujesz. Musimy znać nie tylko cel realizacji, ale przede wszystkim dobrze poznać twoją dzialalność.

Przed rozpoczęciem pracy nad reklamą należy przygotować:

  • teksty
  • zdjęcia lub ilustracje

Zdjęcia powinny być dostarczone w rozdzielczości 300dpi. Jeżeli nie posiadasz zdjęć możemy wykożystać zdjęcia z własnych zasobów, istnieje też możliwość ich kupna z internetowych banków zdjeć. Możemy też wykonać zdjęcia specjalnie dla potrzeb danego projeku. Z chęcią możemy zająć się zilustrowaniem twojej reklamy.

Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji możemy rozpocząć pracę nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice.

Ekperymentujemy z liternictwem, kolorem i formą, staramy się mieszać różne techniki aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt.

Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jestwpełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

 

 

 

banery roll-up

 

Ile kosztuje reklama zewnętrzna?

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość szkiców czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

 

Zapytaj o cenę >>

 

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

T: +31 630 041 951
E: info@okographia.com