Broszury i katalogi
projektowanie graficzne broszur i katalogów

Katalogi i broszury - projekt i wydruk !!!

Potrzebujesz profesjonalnego projektu broszury lub katalogu? Dobrze trafiłeś... Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w profesjonalnym projektowaniu graficznym broszur i katalogów dla średnich i dużych firm krajowych i zagranicznych. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem mając nadzór nad każdym stadium: od początku kreacji broszury do ostatniego etapu, czyli produkcji. Znajomość trendów graficznych, rynku, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych pozwala nam stworzyć oryginalną broszurę lub katalog na miarę potencjału każdej firmy.

 

Broszura i katalog

Broszura i katalog są nieodłącznym narzędziem budowania wizerunku firmy. Głównym celem broszury jest upowszechnianie informacji o firmie, produkcie lub wydarzeniu. Jest to namacalny środek, którego używa firma dla wyróżnienia się spośród innych.

W przeciwienstwie do folderu czy ulotki czas życia broszury jest dłuższy, dlatego powinna być interesująca, oryginalna, przyciągająca uwagę czytelnika zarówno formą, jak i treścią. Broszura powinna stwarzać dobre wrażenie o firmie i podkreślać jej kompetencje. Powinna prezentować się profesjonalnie, ale nie być zbyt oficjalna. Prawidłowo zaprojektowana broszura pozwoli na poprawę rozpoznawalności firmy na rynku oraz wzrost wyników sprzedażowych.


OKO GRAPhia realizuje projekty doskonałej jakości broszur i katalogów reklamowych, które są idealną i chętnie pożądaną formą reklamy.

 

projekty graficzne broszur

 

Projektowanie broszur i katalogów

Projektując broszurę należy mieć na uwadze jej odbiorcę. Podstawowa broszura firmy skierowana jest do dwóch głównych grup: potencjalnych i obecnych klientów. Każda z tych grup będzie kiedyś miała okazję z nią się zapoznać. Jej zawartość, jakość, grafika, fotografie i styl powinny przemawiać do każdego odbiorcy. Jeżeli grupa potencjalnych klientów firmy jest zróżnicowana, wtedy można wziąć pod uwagę stworzenie osobnych broszur, które odnosić się będą do określonych odbiorców. Trzeba w niej uwzględnić dotychczasowych klientów, realizacje, doświadczenie i źródła referencji – czyli osoby, które skorzystały z usług/towarów firmy i polecają je innym. Ich świadectwa są potężnym narzędziem marketingu. Większość odbiorców uważa je za źródło referencji z trzeciej ręki.projekt katalogu

 

Druk broszur i katalogów

Ilość stron broszury powinna być podzielna przez 4. W związku z tym broszura powinna mieć 4, 8, 12, 16 ... stron. Broszury i katalogi mogą posiadać dowolny format - np. A4, A5, A6, i kształt, a także mogą być wykonane na dowolnym papierze kredowym, offsetowym lub ozdobnym. Oprawa broszury lub katalogu może byc klejona, szyta zszywkami zwykłymi lub oczkowymi.

Broszura każdych rozmiarów może przynosić żądane efekty. Powinna być takich rozmiarów, które umożliwią zawarcie istotnych informacji, grafiki i fotografii. Nie może być jednak zbyt obszerna. Niektóre broszury dotyczące specjalności są często mniejsze od tych zawierających informacje ogólne.

 

Proces tworzenia broszury lub katalogu

Każdy projekt traktujemy indywidualnie, gwarantuje to niepowtarzalność jego wyglądu. Dlatego bezpośredni kontakt z naszymi klientami stanowi podstawę naszej pracy. W czasie osobistej rozmowy ze zleceniodawcą staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących przyszłego projektu.

Zdaża się że ze względu na odległość osobisty kontakt z klientem jest niemożliwy. Daltego istnieje możliwość kontaktu z nami przy pomocy e-maila, skype'a lub też drogą telefoniczną.

Aby stworzyć katalog lub broszurę, z której będziesz naprawdę dumny, musimy dowiedzieć się wszystkiego, czego oczekujesz. Musimy znać nie tylko cel realizacji, ale przede wszystkim zapoznać się z treścią artykułów broszury.

Przed rozpoczęciem pracy nad broszurą lub katalogiem należy przygotować:

  • teksty
  • zdjęcia lub ilustracje

Zdjęcia powinny być dostarczone w rozdzielczości 300dpi. Jeżeli nie posiadasz zdjęć możemy wykożystać zdjęcia z własnych zasobów, istnieje też możliwość ich kupna z internetowych banków zdjeć. Możemy też wykonać zdjęcia specjalnie dla potrzeb danego projeku. Z chęcią możemy zająć się zilustrowaniem twojej broszury.

 

Lay out - prijekt broszury

 

Po otrzymaniu wszystkich materiałów i informacji możemy rozpocząć pracę nad projektem. Proces tworzenia rozpoczyna się od idei na podstawie której powstają pierwsze szkice.

Ekperymentujemy z papierem, liternictwem, kolorem i formą staramy się mieszać różne techniki aby uzyskać niespotykany i oryginalny efekt.
Pracę nad zleceniem kończymy tylko wtedy kiedy zleceniodawca jest wpełni zadowolony z projektu i zaakceptuje jego końcowy efekt.

 

Portfolio projekty broszur >>

 

 

 

Ile kosztuje opracowanie broszury lub katalogu?

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, wydawnictwa, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość projektów wstępnych czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

 

Zapytaj o cenę >>

 

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

T: +31 630 041 951
E: info@okographia.com