Identyfikacjia wizualna
projektowanie wizerunku firmy

Identyfikacja wizualna Twojej firmy

Identyfikacja wizualna to obecnie podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku marki firmy. Jest to wizytówka firmy, z którą mniej lub bardziej utożsamiają się właściciele i pracownicy. OKO GRAPhia jest polsko - holenderskim studiem grafiki specjalizującym się w profesjonalnym projektowaniu identyfikacji wizyalnej. Łącząc długoletnie doświadczenie z nowoczesnymi metodami projektowania tworzymy systemy identyfikacji wizualnej dla firm, przedsiębiorstw, organizacji krajowych i zagranicznych.

 

Czym jest identyfikacja wizualna

Gdy początkująca firma wchodzi na rynek, pierwszym zadaniem jakie sobie ona stawia jest wykreowanie własnego wizerunku czyli tożsamości, tak by stać się rozpoznawalną na tle innych przedsiębiorstw. Posiadanie przemyślanej identyfikacji jest niemal podstawą rozpoczęcia działalności firmy, ale oczywiście można ją stworzyć przy kilkuletnim lub kilkunastoletnim funkcjonowaniu firmy.

 

identyfikacja firmy

 

Identyfikacja wizualna jest to opracowany, jednolity spis elementów graficznych, przy czym musi on być konsekwentnie przestrzegany. Poprzez dane elementy graficzne firma jest spostrzegana i odbierana przez klientów. Identyfikacja wizualna stanowi całość symboliki wykorzystywanej przez firmę. Elementami składającymi się na wizerunek firmy są: nazwa firmy, jej graficzna forma czyli logo, barwy firmowe, symbole ozdobne, krój czcionki, koncepcje reklam i materiałów prasowych itd. Wszystkie te elementy pomagają w budowaniu wizerunku firmy, pokazują wartość oferty oraz idee jakie przedsiębiorstwo chce przekazać klientowi.

Prosty system identyfikacji wizualnej

Tworząc każdą firmę - małą, rodzinną czy dużą korporację powinniśmy zadbać o to, aby klient nas zapamiętał i dobrze kojarzył. Każda firma, zarówno ta mała o ograniczonym budżecie jak i ta duża powinna posiadać system identyfikacji wizualnej. Do podstawowych elementów prostej identyfikacji wizualnej należą: logo, wizytówka, papier firmowy i strona internetowa.

 

wizerunkek firmy

 

Kompleksowy system identyfikacji wizualnej

W zależności od wielkości firmy system identyfikacji wizualnej może być mniej lub bardziej rozbudowany. W skład rozbudowanego systemu identyfikacji wchodzą:

> nazwa firmy
> symbol firmowy (logo)
> kolory firmowe
> księga znaku
> symbole dekoracyjne
> typografia firmowa (liternictwo)
> druki firmowe
> identyfikatory pracowników
> stemple
> materiały reklamowe
> środki transportu
> ubiór pracowników
> wystrój zewnętrzny i wewnętrzny budynków
> architektura i wystrój wnętrz biurowych
> informacja wizualna (tablice, szyldy firmowe etc.)
> flagi i transparenty firmowe
> opakowania
> koncepcja wystroju stoisk targowych

 

Projektowanie identyfikacji wizualnej

Studio OKO GRAPhia posiada długoletnie doświadczenie w opracowywaniu systemów identyfikacji wizualnej dla firm i organizacji globalnych jak i firm z sektora średnich i małych przedsiębiorstw oraz marek, które dopiero się kształtują lub wchodzą na rynek z ambicją odegrania na nim większej roli. Polska, Holandia, Niemcy, a nawet Malediwy to miejsca gdzie funkcjonują firmy, dla których opracowywaliśmy system identyfikacji wizualnej.

Oferujemy naszym klientom projekty identyfikacji wizualnej na najwyższym, europejskim poziomie. Każde opracowanie identyfikacji wizualnej rozpoczynamy od analizy firmy. Uwzględniamy aktualne trendy i przeznaczenie projektu, zwracamy uwagę na profil grupy docelowej, analizujemy wizerunek firm konkurencyjnych i wypracowujemy nowy, unikatowy projekt graficzny. Kładziemy szczególny nacisk na wysoki poziom estetyczny naszych kreacji.

 

 

Proces tworzenia identyfikacji wizualnej

 1. Po podjęciu współpracy ustalamy z klientem wytyczne do zaprojektowania identyfikacji. Muszą być one poparte przykładami przygotowanymi zarówno przez nas, jak i przez klienta.

 2. W kolejnym etapie przygotowujemy 3 koncepcje logo, spośród których klient wybiera jedną do dalszego opracowania. Po dokonaniu wyboru wspólnie ustalamy, w którą stronę ma się rozwijać koncepcja.

 3. Przygotowujemy 2-3 rozwinięcia wybranej wcześniej koncepcji. Omawiamy z klientem ewentualne poprawki logo, gamy kolorystycznej lub krojów pism.

 4. Dopracowujemy projekt zgodnie z finalnymi ustaleniami.

 5. Następnie przedstawiamy klientowi gotowy projekt logo wraz z krojami pism i kolorystyką identyfikacji.

 6. Po zaakceptowaniu etapu logo klient dostarcza nam wszystkie dane potrzebne do projektu akcydensów (wizytówek, papieru firmowego, teczki etc.).

 7. Po ich otrzymaniu przygotowujemy 3 propozycje dla każdego typu zamówionych akcydensów. Klient wybiera po jednej z przedstawionych propozycji oraz zgłasza do nich ewentualne poprawki.

 8. Wskazane przez klienta propozycje zostają dopracowane i przedstawione do końcowej akceptacji.

 9. Na tym etapie przygotowujemy księgę znaku.

 10. Po przekazaniu klientowi wszystkich opracowanych elementów identyfikacji wizualnej, projekt, w podstawowym zakresie, uznajemy za zakończony.

 11. Oferujemy możliwość kontynuacji współpracy nad wdrażaniem identyfikacji lub nad projektowaniem jej pozostałych elementów.

 

Ile kosztuje projekt identyfikacji wizualnej

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt.
Ilość szkiców czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

 

System identyfikacji wizualnej to tożsamość i wyróżnik każdej firmy.
Również i Twojej.
Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas!
T: +31 630 041 951
E: info@okographia.com