Etykiety do wina - projektowanie etykiet na butelki do wina

Wino - projektowanie etykiet

Szukasz unikalnych, nieszablonowych etykiet na wino?

Jesteśmy profesjonalnym studiem graficznym specjalizującym się w projektowaniu etykiet na wina. W połączeniu z naszą wiedzą, doświadczeniem i kreatywnością wykonujemy niepowtarzalne etykiety na butelki do wina dla producentów wina, restauracji, firm i osób prywatnych!

 

Etykiety na butelki do wina

Wino to wyjątkowy produkt. Dlatego butelka dobrego wina zasługuje na wyjątkową etykietę. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, daje pewność, że konsument z zainteresowaniem spojrzy na Twój produkt. Etykieta jest wizytówką wina, która ma za zadanie dostarczyć konsumentowi informacji o zawartości butelki. Ale co dokładnie mówi?

Obecnie istnieje europejskie rozporządzenie, które szczegółowo określa, jakie informacje powinna zawierać etykieta. Zgodnie z prawodawstwem europejskim należy stosować oznakowanie, które ogranicza się do prostych, ale ważnych informacji.

 

Obowiązkowe informacje

Zgodnie przepisami etykieta musi zawierać:

 • rodzaj wina (np. „vin de pays, vin de table, AOC”),
 • nazwę i adres producenta wina, podmiotu butelkującego lub sprzedawcy,
 • nazwę kraju pochodzenia,
 • zawartość (ilość bez opakowania, np. 75 cl),
 • zawartość alkoholu w procentach, podana zawartość alkoholu nie może różnić się o więcej niż 0,5% od rzeczywistej zawartości. Jakiekolwiek inne oznaczenie zawartości alkoholu niż jest zabronione.

 

Informacje nieobowiązkowe

Informacje których podanie pozostawia się samemu producentowi wina np.:

 • oprócz rodzaju wina można wymienić jeszcze: „brut”, „demi-sec”,… rocznik,
 • użyte winogrona, w zależności od tego, czy odmiana winogron jest specyficzna dla danego rodzaju wina,
 • nazwisko osoby zajmującej się handlem, np. wybrane przez… (Sélectionné par…), wprowadzone przez… (Importé par…),
 • porady dotyczące użytkowania (np. podawać schłodzone),
 • porady dotyczące okresu przydatności do spożycia (na przykład wypić teraz lub przechowywać przez kolejne dwa lata).

 

 

Projektowanie etykiety na wino

 

Projektowanie etykiet na wino

Producenci wina chcą nam pokazać, skąd pochodzi ich wino i jak powstaje. Są dumni ze swoich win i związanej z nimi historii. Chcielibyśmy poznać także Twoją historię i przełożyć ją na pasującą do niej etykietę. Etykietę elegancką, nowoczesną, klasyczną, nostalgiczną lub modną. Z pasją podejmiemy się projektu etykiety pasującej do jakości Twojego wina. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy jak znaleźć balans miedzy formatem, rodzaju papieru, ilustracją i liternictwem. Szukasz unikalnego projektu etykiety na wino? Skontaktuj się z nami lub poproś o wycenę.

 

 

Etykiety na butelki od wina

 

Etykiety na specjalną okazję

Własna etykieta na wino to także wyjątkowy prezent! Niezależnie od tego, czy chodzi o ślub, urodziny, czy firmową imprezę, dobre wino z własna etykietą na butelce na pewno będzie wyjątkowo smaczne. Potrzebujesz etykiety na specjalną okazję? Napisz do nas! Z checią ci pomożemy.

 

Etykieta na wino

 

Produkcja etykiet na wino

Tak samo ważny jak sam projekt jest odpowiednio dobrany format etykiety na wino. Oto najczęściej spotykane wymiary etykiet na pasujące butelkę wina:

 • 50 mm x 50 mm,
 • 60 mm x 80 mm,
 • 90 mm x 110 mm,
 • 75 mm x 100 mm.
Etykiety mogą być drukowane różnyymi technikami drukarskimi z wykożystaniem różnorakich uszlachetnień i zdobień. Do ich produkcji używa się tez różnych rodzajów materiału podkładowego np. papieru, foli, materiału syntetycznego.

 

Ilustrowane etykiety na wina

Jesteś ciekaw, ile kosztuje projekt etkiety na wino?


Zapraszamy do współpracy!