Przykłady ilustracji - ilustracje edukacyjne, redakcyjne, reklamowe, książkowe

Studio ilustracji

Ilustracje i inne fajne obrazki

"Obraz mówi więcej niż tysiąc słów". Dlatego tak ważne są ilustracje i zdjęcia obok treści artykułów, książek czy wszelakich materiałów reklamowych. Jedną ilustracją można przedstawić historię której nie da się ubrać w słowa. Ilustracja może bawić, smucić, złościć, prowokować, jednym słowem grać na ludzkich uczuciach. OKO GRAPhia wykonuje ilustracje do książek, pełne fantazji ilustracje dla dzieci, ilustracje edukacyjne czy też dla potrzeb reklamy.

 

O ilustracji

Ilustracja odgrywa ogromną rolę w projektowaniu graficznym, działa poprzez obraz, dopowiada tekst, jest lubiana przez odbiorców a jednocześnie jest zjawiskiem artystycznym. Zadaniem ilustratora NIE JEST fotograficzne odzwierciedlenie rzeczywistości, lecz jej interpretowanie, twórcze przekształcanie widzianego świata. Ponieważ zadaniem ilustracji jest nie tylko przedstawianie, ale także wyrażanie dlatego powinna być ona oszczędna i lapidarna - jak dobry tekst - i musi być zrozumiała dla odbiorcy, by poruszać fantazję, zachęcać do poszukiwań, zmuszać do zastanowienia się.

 

+ Zapraszamy do obejrzenia stworzonych przez nas ilustracji

 

Ilustracje na zlecenie

 

Ilustracje w reklamie

Obrazy, zdjęcia, grafiki, rysunki, to wszystko jest formą komunikacji przekazywania informacji. Wzrok i komunikacja niewerbalna przekazują więcej informacji niż słowa czy to pisane czy mówione. Ilustracje są ubarwieniem przekazu i podwyższeniem atrakcyjności reklamy w pismach, książkach, internecie, lub na wielkoformatowych grafikach. Ilustracja reklamowa to wspaniały pomysł, żeby zaprezentować swoje produkty, firmę, usługi szerokiej grupie odbiorców. Ilustracja przyciąga i skupia uwagę odbiorcy, wzmacnia przekaz reklamowy, trafia do bardzo szerokiego spektrum klientów, wzbudza konkretne emocje, nastroje odbiorcy. Ilustracja jest idealna na różne formaty i materiały reklamowe od ulotki po plakat, bilbord.

Studio OKO GRAPhia zajmuje się tworzeniem ilustracji na potrzeby każdej dostępnej formy reklamy. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, znajomość trendów reklamy, materiałów oraz kreatywność przekładamy na oryginalne i zawsze zauważalne ilustracje.

 

 

Ilustracje reklamowe

 

Ilustracje do książek

Na piękno książki składa się nie tylko tekst wraz ze swym znaczeniem. Oprawa, szata graficzna w skład, której wchodzi również ilustracja istnieją w kulturze prawie tak długo jak sama książka. Ilustracja w książkach może aspirować do estetycznych znaczeń, może odbiegać od treści książki, byle tylko nadała jej piękny wystrój, może być wyrazem poszukiwań właściwej interpretacji utworu literackiego.

Studio OKO GRAPhia zajmuje się ilustrowaniem książek. Wymyślamy, kreujemy, tworzymy i realizujemy projekty dla firm, wydawnictw i pisarzy. Ilustrujemy książki dla dzieci i dorosłych, podręczniki szkolne, tomiki poezji i okładki do książek. Ilustrujemy z pasją, z błyskiem w oczach, i profesjonalizmem a fach mamy w każdym paluszku.

 

Ilustracje książkowe

 

Ilustracje dla dzieci

Ilustracja wprowadza dzieci w niezupełnie jeszcze dokładnie poznany świat, otoczenie. Ilustracja rozwija ich wyobraźnię, poszerza wiedzę o otaczającym świecie oraz silnie działa na uczucia dzieci. Radość, współczucie, komizm, strach, groza oraz wiele innych uczuć i ich odcieni znajduje odzwierciedlenie w ilustracjach. Ilustracje dla dzieci pełnią funkcje dydaktyczne i wychowawcze, są ważnym czynnikiem wychowania moralnego, umysłowego i estetycznego. Dlatego konieczna jest troska o wysoki poziom formalny i artystyczny ilustracji dla dzieci. Studio OKO GRAPhia tworzy ilustracje dla dzieci. Wykożystując nasze artystyczne umiejętności, wiedzę i wyobraźnię tworzymy ilustracje dla dzieci, ilustracje które poruszają fantazję, zachęcą do poszukiwań i zmuszają do zastanowienia się.

 

Ilustracje dla dzieci

 

Ilustracje na stronie internetowej

Strona internetowa z suchymi informacjami tekstowymi jest dosyc nudna. Zdjecia, ilustracje i innego rodzaju grafiki przedstawiają lub uzupełniają opisywaną treść a czasem nawet zastępują tekst. Ilustracje pomagają więc czytelnikowi lepiej zrozumieć treść strony intwernetowej. Siła ilustracji polega na tym, że często potrafią opowiedzieć historię lepiej niż zdjęcie, bez użycia bardzo skomplikowanych kształtów. Wystarczy pomyśleć o piktogramach, ikonach, infografikach. Dodatkowo ilustracja może pełnić również funkcję estetyczną. Może uzupełnić identyfikację wizualną i sprawić, że Twoja strona internetowa będzie bardziej przystępna i kolorowa.

 

Ilustracje dla dzieci

 

Infografiki

Infografiki jak sama nazwa mówi to ilustracje informacyjne.Jest to więc wizualna forma przekazywania informacji wykorzystująca ilustracje. Infografika powinna być zaprojektowana tak, by przekazywać odbiorcom złożone dane w przystępny i jasny sposób. Infografika ma za zadanie przykuć uwagę adresata i umożliwić mu szybkie zapoznanie się z zawartością.

 

Infografiki reklamowe

 

Inne fajne obrazki

Naszym głównym zadaniem jako profesjonalnych projektantów jest zaspokojenie wymogów klienta. Dlatego musimy być jednocześnie kreatywni, komercyjni i objektywni. Chociaż wszystkie projekty realizujemy z wielką pasją to potrzebujemy również swobody twórczej. Dlatego poza projektami na potrzeby klientów wykonujemy również własne pracę. Malujemy, rysujemy, wycinamy i wklejamy na płótnie, papierze, na ścianie czy starej szafce, którą ktoś przypadkowo wyrzucił na ulicę. Regularnie wystawiamy własne prace galeriach, a także angażujemy się w różne projekty artystyczne.

 

Ilustracje dekoracyjne

 

Ile kosztuje opracowanie ilustracji?

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, wydawnictwa, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne. Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość projektów wstępnych czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę. Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

 

Jesteś ciekaw, ile może kosztować stworzenie ilustracji?


Zapraszamy do współpracy!