Projekty plakatu - plakat teatralny, filmowy, reklamowy, polityczny, społeczny

Projekty plakatów

Projektowanie plakatów

Sztuka plakatu ma w Polsce długą tradycję a określenie “Polska Szkoła Plakatu” powinno być znane każdemu projektantowi grafiki. W hierarchii wszystkich dziedzin grafiki użytkowej z którymi nasze studio ma doczynienia to właśnie plakat zajmuje szczególnie ważne miejsce. OKO GRAPhia projektuje plakaty teatralne, filmowe, muzealne, polityczne, społeczne i reklamowe, plakaty które przyciągają uwagę odbiorców.

 

Krótko o plakacie

Plakat to zadrukowany kawałek papieru, czasami niewielki a czasami o gigantycznych rozmiarach. Obecnie najczęściej spotykany w formie foto- lub typograficznej. Uwielbia ulicę, słupy ogłoszeniowe i ściany. Bywa napastliwy a przez to męczący w odbiorze, ale wynika to z jego podstawowej funkcji, jaką jest przyciągnięcie uwagi widza. Plakat uczy, bawi, wychowuje zarówno twórcę jak i odbiorcę. Od kiedy powstał do dzisiaj jest odzwierciedleniem wewnętrznych przeżyć artysty, a także stylów, kierunków i mody panującej w sztuce. Jest formalną syntezą treści czasu, w którym powstaje.

Twórcom Polskiej Szkoły Plakatu udało się na przełomie lat 50. i 60. wykreować własny styl projektowania. Jeden z największych mistrzów polskiego plakatu, Jan Młodożeniec (1929-2000) powiedział niegdyś: "nie znoszę zbieraczy. Kupi taki plakat i zachomikuje. Plakat powinien być na ulicy, tam żyje a nie w kolekcji." Dla wielu jednak początkiem kolekcji był plakat zerwany ze słupa. Co sprytniejsi potrafili znaleźć "dojście" do osób zajmujących się rozklejaniem plakatów. Tak było w latach 70. i 80. Dziś niestety rzadko zdarza się, by plakat, który zobaczymy na ulicy wywarł na nas takie wrażenie, abyśmy chcieli poruszyć niebo i ziemię by go zdobyć.

A szkoda…

Ulice miast często wypełnione są wielkimi brzydkimi bilbordami, kiepską, krzykliwą reklamą nieudacznie ściągniętą z zachodu, pozbawioną wartości estetycznych. Tak jakby doświadczenia Polskiej Szkoły Plakatu nie przydały się do niczego.

 

+ Zapraszamy do obejrzenia naszych przykładowych realizacji plakatów

 

 

Projekty plakatów artystycznych

 

Projektowanie plakatów

Studio OKO GRAPhia jest polsko-holenderskim studiem grafiki użytkowej. Czerpiemy zarówno z polskiej tradycji plakatu o charakterze artystycznym o jak i holenderskiej szkoły plakatu reklamowego której główną cechą jest funkcjonalizm i bezposredni przekaz. W projektowaniu plakatów duży nacisk kładziemy na typografię jako zasadniczy element ekspresji i kompozycji. Doświadczenie w ilustracji i fotografii oraz znajomość trendów graficznych, materiałów, technik artystycznych oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych pozwala nam tworzyć oryginalne plakaty filmowe, teatralne, informacyjne i reklamowe, które przyciągają uwagę odbiorców w kraju i za granicą.

 

Projektowanie plakatu muzycznego

 

Projektowanie plakatów reklamowych

Plakat reklamowy powinien przyciągać uwagę, być czytelny i przejrzysty, budzić ciekawość, być oryginalny, zostać zapamiętany i jednoczesnie sprawić by konsument chciał nabyć reklamowany produkt.

Istnieje kilka zasad, którymi należy kierować się podczas tworzenia plakatu reklamowego. Można wykonać plakat poprawnie i zgodnie z tymi zasadami, jeśli jednak osoba która go tworzy nie ma zmysłu estetycznego reklama nie przyniesie pożądanego efektu i zamiast przyciągnąć klienta do siebie zniechęci go do Twojej marki.

 

Projekty reklamy na plakacie

 

Plakaty Abri

Plakaty Abri są doskonałym nośnikiem do nagłośnienia dużych wystaw, targów, eventów oraz kampanii reklamowych szerokiemu gronu odbiorców. Plakat Abri znajduje zastosowanie głównie w reklamie zewnętrznej. Przy wymiarach 1185 mm x 1750 mm jest największym formatem plakatu, dzięki czemu jest dobrze widoczny z daleka. Czy wiesz, że Abri dosłownie oznacza „przystanek autobusowy”? Tam też najczęściej spotyka się te plakaty.

Chcesz wkrótce rozpocząć kampanię reklamową? Profesjonalny projekt plakatu Abri jest kluczem do jej sukcesu. OKO GRAPhia pomoże Ci stworzyć plakaty Abri które zachęcają potencjalnych klientów do działania.

 

Reklama abri

 

 

Jesteś ciekaw, ile kosztuje opracowanie graficzne plakatu?


Zapraszamy do współpracy!