Projektowanie broszur - layout, skład, DTP, drukowanie...

Projektowanie broszur

Potrzebujesz profesjonalnego projektu broszury lub katalogu?

Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w profesjonalnym projektowaniu graficznym broszur i katalogów dla firm, osób prywatnych, organizacji, instytucji krajowych i zagranicznych. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem mając nadzór nad każdym stadium: od początku kreacji broszury do ostatniego etapu, czyli produkcji. Znajomość trendów graficznych, rynku, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych pozwala nam stworzyć oryginalną broszurę lub katalog na miarę potencjału każdej firmy.

 

Broszury i katalogi

Broszura i katalog są nieodłącznym narzędziem budowania wizerunku firmy. Głównym celem broszury jest upowszechnianie informacji o firmie, produkcie lub wydarzeniu. Jest to namacalny środek, którego używa firma dla wyróżnienia się spośród innych.

W przeciwienstwie do folderu czy ulotki czas życia broszury jest dłuższy, dlatego powinna być interesująca, oryginalna, przyciągająca uwagę czytelnika zarówno formą, jak i treścią. Broszura powinna stwarzać dobre wrażenie o firmie i podkreślać jej kompetencje. Powinna prezentować się profesjonalnie, ale nie być zbyt oficjalna. Prawidłowo zaprojektowana broszura pozwoli na poprawę rozpoznawalności firmy na rynku oraz wzrost wyników sprzedażowych.

 

+ Zapraszamy do obejrzenia przykładowych projektów broszur

 

 

Projektowanie broszur reklamowych

 

Projektowanie broszur i katalogów

Projektując broszurę należy mieć na uwadze jej odbiorcę. Podstawowa broszura firmy skierowana jest do dwóch głównych grup: potencjalnych i obecnych klientów. Każda z tych grup będzie kiedyś miała okazję z nią się zapoznać. Zawartość broszury, jakość, grafika, fotografie i styl powinny przemawiać do każdego odbiorcy. Jeżeli grupa potencjalnych klientów firmy jest zróżnicowana, wtedy można wziąć pod uwagę stworzenie osobnych broszur, które odnosić się będą do określonych odbiorców. Trzeba w niej uwzględnić dotychczasowych klientów, realizacje, doświadczenie i źródła referencji – czyli osoby, które skorzystały z usług/towarów firmy i polecają je innym. Ich świadectwa są potężnym narzędziem marketingu. Większość odbiorców uważa je za źródło referencji z trzeciej ręki.

 

Broszury informacyjne

 

Druk broszur i katalogów

Ilość stron broszury powinna być podzielna przez 4. W związku z tym broszura powinna mieć 4, 8, 12, 16 ... stron. Broszury i katalogi mogą posiadać dowolny format - np. A4, A5, A6, i kształt, a także mogą być wykonane na dowolnym papierze kredowym, offsetowym lub ozdobnym. Oprawa broszury lub katalogu może byc klejona, szyta zszywkami zwykłymi lub oczkowymi.

Broszura każdych rozmiarów może przynosić żądane efekty. Powinna być takich rozmiarów, które umożliwią zawarcie istotnych informacji, grafiki i fotografii. Nie może być jednak zbyt obszerna. Niektóre broszury dotyczące specjalności są często mniejsze od tych zawierających informacje ogólne.

 

 

Projektowanie broszur firmowych

 

 

Potrzebujesz profesjonalnego projektu broszury lub katalogu?


Zapraszamy do współpracy!