Opracowanie graficzne książek, skład, dtp, ilustracje

Projektowanie książek

Projektowanie książek od A do Z

OKO GRAPhia zajmuje się profesjonalnym projektowaniem książek. Począwszy od podręczników, książek naukowych, albumów a skończywszy na powieściach i ilustrowanych książkach dla dzieci. Zeprojektowane przez nas książki można znaleźć na półkach księgarni w kraju za granicą. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem zwracając szczególną uwagę na poprawną typografię książki, interesujący układ graficzny książki oraz odpowiedni dobór zdjęć lub innych elementów graficznych. Dzięki znajomość trendów graficznych, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych tworzymy oryginalne, estetyczne i doskonałe pod względem artystycznym projekty książek.

Projektowanie książki

Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w projektowaniu książek naukowych, podręczników, fotoksiążek, książek poetyckich, książek biznesowych, książek kucharskich, podręczników, podręczników, książek jubileuszowych, książek dla dzieci, książek artystycznych i ilustracji do książek dla wydawnictw, organizacji i osób prywatnych.

Projektowanie książek to nasza pasja. Praca nad książką jest dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ przekazanie jej treści na pasujaca forme graficzną jest wielką sztuką. Kiedy grafik pracuje nad ksiażką to tak jakby pisał ją jeszcze raz. Okładka, typografia, rytm, kolor, wyczucie proporcji, wybór papieru, kompozycja, format, sposób jej szycia czy klejenia są najważniejszymi składnikami, które użyte w odpowiednich proporcjach tworzą wyjątkowy produkt z duszą.

 

+ Zapraszamy do obejrzenia naszych przykładowych realizacji książek

 

 

Książki projekty graficzne

 

Typografia i projektowanie książki

Litery są głosem wydrukowanej strony. Na świecie istnieje tysiące rodzajów czcionek, większość z nich wydaje się identyczna a jednak kiedy by się im przyjżeć z bliska to okaże się ze każda z nich różni się od siebie, każdy font ma swój niepowtarzalny character a każda litera w foncie żyje swoim własnym życiem.

Jak juz wspomnieliśmy zaprojektowanie ksiażki jest sposobem na przekazanie jej treści. Projekt powinien to ułatwiać, a nie utrudniać. Dlatego dobór kroju czcionki jest ważnym elementem w procesie projektowania książki. Różnice między takim czy innym krojem są często niedostrzegalne dla przeciętnego czytelnika, podobnie jak cały typograficzny detal, jednak można za ich pomocą wpływać na czytelność i na odbiór emocjonalny tekstu. Czytanie książki to czynność intymna, czytelnik obcuje z książką samotnie. To spotkanie czytelnika z myślami autora. Książka powinna być zaprojektowana tak, aby w tym spotkaniu nie przeszkadzać.

 

 

Skład książek

 

 

Treść wizualna książki

Elementy wizualne w książce są ważnym medium, które dostarczyć nam wielu informacji. Słowa i obrazy często występują razem. Tylko w powieściach i innych tekstach literackich materiał wizualny prawie zawsze jest nieobecny. Inne rodzaje książek zazwyczaj zawierają ilustracje, zdjęcia, infografiki, tabele i inne formy wizuale. Ilustracje lub zdjęcia mogą wspierać argumenty, przekazywać wrażenia czytelnikowi, a czasami stanowić niejako podsumowanie tego, co zostało napisane.

Z doświadczenia wiemy, że klientom często trudno jest znaleźć wysokiej jakości materiały do swojej książki. Nie powinnno się wybierać zdjęć z Internetu. Własnoręcznie wykonane zdjęcia często nie mają tak dobrej jakości lub są odbierane jako nieprofesjonalne. Potrzebujesz materiałów wizualnych do książki? Niezależnie od tego, czy chodzi o znalezienie odpowiednich zdjęć stock, stworzenie ilustracji, infografiki, rysunku, tabeli lub zrobienie zdjęć. Pomożemy Ci opowiedzieć Twoją historię. Wszystko jest możliwe!!!

 

Książki naukowe

 

Książka jako obiekt artystyczny

Jedną z cech książki artystycznej jest też jej niepowtarzalność oraz odmienne od tradycyjnych możliwości dotarcia do przesłania dzieła i jego odcyfrowania. Pomagają w tym poszukiwania między innymi właściwego układu tekstu, doboru czcionek, papieru czy innego materiału jako nośnika przekazu oraz prace nad formą samej bryły książki. Jeśli to ma być oczywiście bryła. Bo kto powiedział, że nie można skonstruować książki z mgły i z zawodzenia wiatru? Szczególnie jeśli by to miała być książka o duchach. Chcesz stworzyć książkę, która będzie unikalną formą artystyczną? Skontaktuj się z nami.

 

Projekt książki artystycznej

 

Ile kosztuje opracowanie książki?

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże korporacje, wydawnictwa, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość projektów wstępnych czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

 

Tworzenie książki ilustrowanej

 

Jesteś ciekaw, ile kosztuje opracowanie graficzne książki?


Zapraszamy do współpracy!