Projektowanie graficzne okładek do książek

Projektowanie okładek do książek

Przyciągnij uwagę profesjonalnie zaprojektowaną okładką książki!

Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w projektowaniu okładek do książek dla wydawnictw i autorów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Wykorzystując ilustracje, fotografie i liternictwo tworzymy okładki, które przyciągają uwagę czytelników, odzwierciedlają klimat książki i są spójne z jej treścią.

Okładki do książek

Okładka książki powinna wyglądać estetycznie, przyciągać uwagę, wyróżniać się na tle innych książek z tego gatunku ale także powinna odzwierciedlać sam klimat książki i być spójna z treścią książki. Przysłowie mówi: „Nie oceniaj książki po okładce”. Ale w rzeczywistości wiele książek kupuje się wyłącznie ze względu na atrakcyjny wygląd okładki. Dobrze zaprojektowana okładka może zatem znacząco przyczynić się do sukcesu książki. To wystarczający powód, aby zlecić projekt okładki profesjonalnemu grafikowi.

 

Okładka książki

 

Projektowanie okładek do książek

Okładka powinna odzwierciedlać klimat książki. Dlatego tworząc okładkę dbamy o to, aby przekaz zawarty w książce, był spójny z jej okładką. Okładka książki może mieć charakter fotograficzny, typograficzny, ilustracyjny lub abstrakcyjny. Typograficzna okładka może wyglądać bardzo prosto, ale ma silny emocjonalny i estetyczny urok. Mocne zdjęcie lub ilustracja może na pierwszy rzut oka zdradzić, o czym jest książka, a jednocześnie wzbudzić emocje u potencjalnego czytelnika. Tak zaprojektowane oładki są idealne np. dla thrillerów, książek fikcji lub książek dla dzieci. Natomiast abstrakcyjne projekty często są wykożystywane w książkach non-fiction. Oczywiście możliwe są inne kombinacje, jako profesjonaliści dbamy o to, aby wygląd okładki spełnił oczekiwania zarówno czytelnika jak i autora.

 

Ilustrowane okładki do książek

 

Zrób to sam...

Wykonanie okładki to specjalistyczny proces, którego nie mogą wykonać amatorzy. Bratanek szefa, który tak pięknie rysuje lub tak dobrze obsługuje komputer, może za darmo zaprojektować ładną okładkę. Ale okładki wykonane w domu często naprawdę wyglądają jak „domowej roboty”. To chyba nie jest to co chcesz pokazać swoim potencjalnym czytelnikom, prawda? Okładka książki to znacznie więcej niż ładny obrazek. Okładka książki to projekt całościowy, to wizualna, strategiczna i emocjonalna wizja treści Twojej książki. Czy chcesz mieć okładkę książki zaprojektowaną przez profesjonalnego projektanta? Chętnie Ci pomożemy!

 

Projekt okładki

 

Ile kosztuje opracowanie okładki?

Indywidualne podejście do każdego zleconego projektu wymaga od nas elastyczności cenowej. Staramy się zadowolić zarówno duże wydawnictwa, małe firmy i organizacje czy też osoby prywatne.

Zawsze z góry ustalamy z naszymi klientami cenę za dany projekt. Ilość projektów wstępnych czy długość trwania projektu nie ma wpływu na z góry ustaloną cenę. W przypadku dużych (długotrwałych) projektów możemy poprosić zleceniodawcę o zaliczkę.

Aby dowiedzieć się o cenach naszych usług wypełnij formularz wyceny. Skorzystania z formularza jest bezpłatne i nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.

 

Projekty okładek

 

Jesteś ciekaw, ile kosztuje opracowanie graficzne okładki książki?


Zapraszamy do współpracy!